Çarşamba, Şubat 1, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetTOYOTA, SAPANCA’DA DÜZENLEDİĞİ BASIN TEST SÜRÜŞÜ İLE YENİ HILUX’I TANITTI

TOYOTA, SAPANCA’DA DÜZENLEDİĞİ BASIN TEST SÜRÜŞÜ İLE YENİ HILUX’I TANITTI

Toyota Hilux, Kuzey Kutbundan Antarktika’ya, Volkanlardan Dakar Rallisi’ne kadar her türlü koşulda kendisini ispatlamış bir pick-up olmayı bugüne kadar başardı. Hilux’ın geçtiğimiz günlerde Sapanca’da tanıtılan ve bizim de e-automag ekibi olarak kullanma fırsatı bulduğumuz 8’inci nesli; teknolojik özellikleri, çarpıcı tasarımı ve yüksek off-road yetenekleriyle bizce bir SUV otomobil sürüş konforunu, sürücüsüne yaşatıyor.

Yeni Hilux (29)

Toyota’nın otomobil modellerinde kullanmaya başladığı ve günümüzde tüm ürün grubuna uyguladığı “Keen Look- Keskin Bakış” tasarım dili ile 8. Nesil Hilux, son derece güçlü bir görünüme sahip olmuş. Yeni ızgara ve farlar ,yan profilde yer alan çizgiler ve hem önde hem de arkadaki tamponlar araca daha iyi sportif bir görünüm kazandırırken aynı zamanda Hilux’ın off-road yeteneklerini de arttıracak şekilde tasarlanmış.

Yeni Hilux (67) 

Yeni Toyota Hilux, artık yüzde 20 oranında güçlendirilmiş yeni şasisi ile daha iyi yol tutuş, sürüş konforu ve çarpışma güvenliği sağlıyor. Süspansiyon bağlantı parçalarının güçlendirilmesiyle beraber, çekme kapasitesi de 3.2 tona çıkarılarak bu konuda da önemli bir iyileştirilme yapılmış.

Yeni Hilux (10)

Yeni Hilux,’ın iç tasarımı da eski neslinden tamamen ayrışıyor. Neredeyse lüks bir SUV’un donanım seviyesini ve kalitesini sunan yeni Hilux,  7 inç’lik dokunmatik multimedya ekranı  ve hız ve devir saati göstergelerinin ortasında yer alan renkli 4.2 inç’lik TFT çok fonksiyonlu ekranı ile göz dolduruyor. Ayrıca yeni kabin tasarımı, bir otomobil rahatlığı getirirken, baş ve diz mesafesi artırılan Hilux’ın arka koltukları da daha konforlu olacak şekilde geliştirilmiş.

Yeni Hilux (2)

Yeni Hilux, iki motor seçeneği ile satışa sunulacak. Yeni 2.4 D-4D dizel motor 150 bg güç/400 Nm tork üretirken,  2.8 D-4D dizel motor ise 177 bg güç/450 Nm tork güç üretiyor. Yeni Hilux’ın motor hacimleri artmasına rağmen bu başarılı motorlarla yakıt verimlilikleri de yüzde 9 oranında arttırılmış.

Toyota Turkiye Pazarlama ve Satis A.S. CEO'su Ali Haydar Bozkurt.

Basın toplantısında söz alan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Yeni Hilux’ın önümüzdeki yıldan itibaren segmentinde lider olma iddiasını taşıdığını belirterek, “2014 yılında 1.670 adet satmıştık. Yaklaşık yüzde 15’lik bir pazar payımız var. 2016 yılı hedefimiz ise segmentinde yüzde 30 civarında pay alarak, 5 bin adetlere çıkarmak ve pick-up segmentinde lider olmak. Hilux, zaten 16 milyondan fazla satış rakamıyla dünyada da en çok satan pick-up” dedi.

Hilux’ın Toyota içinde de önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Bozkurt, “Corolla’dan sonra en çok satan modelimiz. Artık Hilux’ı yine lider pozisyonuna ulaştırmak için bütün imkanlara sahibiz. Aracın üzerinde Land Cruiser’dan esinlenmiş, hatta direk alınmış özellikler Hilux’ta da var. Tüm bunlar Hilux’ın hem şehirli hem de iş aracı dediğimiz özelliklerin tek araçta toplanmasına sebep oldu. Hilux ile dünyanın her şartlarında gündüz işinizi yapabilir, seyahat edebilirsiniz. Ama gece olunca da yaşadığınız şehrin en lüks restoranlarına bir 4×4 kullanıcısı olarak smokininizi giyip gidebilirsiniz. Zaten Hilux’ın en üst donanım seviyesinin ismi de bu özelliğinden dolayı Hi-Cruiser” diye konuştu.

Yeni Hilux, ekim ayı başından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

 

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER