Perşembe, Kasım 30, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetIONIQ ’TE ÜÇ FARKLI MOTOR AYNI GÖVDEDE

IONIQ ’TE ÜÇ FARKLI MOTOR AYNI GÖVDEDE

Hyundai, 86’ıncı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yepyeni bir modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Güncel modellerinde olduğu kadar gelecekteki ürünlerinin inovatif yeniliklierini de artıran Hyundai, hibrid, plug-in benzinli hibrid ve elektrikli motorları sadece tek bir model çatısı altında buluşturdu.

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ, tamamen yeni bir platform ve esnek motor özellikleri sayesinde eğlenceli bir sürüş sağlıyor. Hibrid, elektrikli ve şarjlı elektrikli olmak üzere aynı gövde tipinde üç farklı elektrikli motoru dünyada sunan ilk otomobil olan IONIQ, düşük seviyeden sıfır emisyona kadar uzanan üstün sürüş deneyimi vaad ediyor.

Hyundai’nin geleneksel çizgilerine bambaşka bir bakış açısı getiren IONIQ, hibrid sınıfına üstün bir yakıt ekonomisi sunuyor. IONIQ, sınıf liderliğini hedeflediğinden, yakıt verimliliği haricinde konforlu iç mekanı, çekici tasarımı, eğlenceli sürüş özellikleri ve üst düzey donanımlarıyla da öne çıkıyor.  Hyundai’nin Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki en önemli yeniliği olan IONIQ, segmentindeki güncel Hyundai modellerinden yüzde 25 daha hafif bir gövdeye sahip. Bu sayede daha ekonomik bir tablo çizen otomobil, günümüzün mobilite ihtiyaçlarına da son derece etkili bir alternatif.

Hyundai IONIQ
Hyundai IONIQ

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER