Salı, Mayıs 21, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetDS’NİN YENİ MODELİ DS3 CENEVRE’DE TANITILDI

DS’NİN YENİ MODELİ DS3 CENEVRE’DE TANITILDI

DS’in 3 – 13 Mart 2016 tarihleri arasındaki 86. Cenevre Uluslararası Motor Show‘da kapsayıcı bir sanal gerçeklik kabin deneyimi oluşturmak için “Virtual Garage(Sanal Garaj)” endüstriyel çözüm deneyimini kullandığını duyurdu.

DS markası, seçkin otomobillerden oluşan ürün portföyünün yeni modeli olan yeni DS 3’ü, fiziksel bir otomobil kullanmadan, kabin boyutlarını sanal olarak zenginleştirecek dinamik ve cazip bir şekilde sergiledi. Bir HTC Vive kulaklık takıp bir kumanda koluyla kontrol eden ziyaretçiler, yeni DS 3 ile sanki gerçekmiş gibi etkileşim kurabildi, modeli görüntüleyip keşfetti, otomobilin çevresinde dolaşıp içine oturabildi, tavan ve gövde rengini, döşemeler ve iç dekoru değiştirebildi ve ön kapıların açılma ve kapanma animasyonlarını izleyebildi.

3DEXPERIENCE platformunu temel alan Dassault Systèmes “Virtual Garage” endüstriyel çözüm deneyimi, duygulara hitap eden marka ve ürün temalarını hedef kitleye aktaran 3D otomotiv satış ve pazarlama malzemeleri, uygulamalar ve etkinlik deneyimleri sunuyor. Şirketler, ürün teknik özelliklerine uyum sağlarken etkinlik konsepti oluşturmayı hızlandırmak için mevcut otomobil CAD verilerinin yanı sıra 2D/3D izdüşüm gönderimi, zenginleştirilmiş gerçeklik, oyun teknikleri, etkileşimli kavramlar ve hareket kontrol teknolojisinden faydalanabiliyorlar.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER