Cumartesi, Şubat 4, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetLEXUS, ARTIK TÜRKİYE’DE

LEXUS, ARTIK TÜRKİYE’DE

Lexus, Türkiye’deki ilk showroomunu geçtiğimiz günlerde İstanbul Maslak’ta açtı.  1989 yılından bu yana üretilen ve tüm dünyada kalitesi ve performansı ile bilinen Lexus, satışına başladığı 6 üst premium modeli ile Türkiye’de yeni bir dönemin öncülüğünü de üstlenmeyi planlıyor.Lexus, müşterilerinin karşısına ilk defa yaşayacakları bir deneyim ve yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacak. Lexus için özel bir konseptle hazırlanan Maslak showroomundaki 1.000 metrekare alanda; IS, GS, LS, NX, RX ve RC modelleri bulunuyor. Lexus’un Türkiye’deki ilk showroom’unda gerçekleştirilen basın toplantısına Lexus Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven de katıldı.

Lexus Showroom

Açılışta konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’de Lexus markasının uzun zamandır merak ve heyecanla beklendiğini belirterek, “Lexus hayranlık uyandıran bir marka. Lexus’un felsefesi ‘sadece bir otomobil üretmek değil, bir sanat eseri üretmektir. Lexus; sadece lüks bir otomobil markası değil, bir yaşam biçimidir” dedi. Bozkurt, sözlerine  “Türkiye pazarına girişimiz ile birlikte lüks kavramı ülkemizde de yeniden şekillenecek. Sadece ürünümüzle değil sunduğumuz hizmetler ile de farklılığımızı yansıtacağız. Lexus’un duruşu farklı bir noktada olacak” diye devam etti.

Türkiye satış hedeflerinden de söz eden Bozkurt, “Lexus’un ürün gamına güveniyoruz ve yeni teknoloji ile geliştirilen 2.0lt’lik motorlar Türkiye’deki vergi sistemi açısından müşterilerimize önemli avantajlar sağlayacak. Lexus olarak 2.0 litre ve daha yüksek hacimli motorların yer aldığı ‘süper premium’ sınıfında yer alacağız. Ayrıca hibrit modellerimiz de satışta olacak. Performans modelinden sedana ve lüks SUV’a kadar geniş bir model yelpazemiz bulunuyor. Türkiye’de 2016 için hedefimiz 250 adet olacak. 5 yıl içerisinde ise yılda 1000 adetlik satış hedefliyoruz. ” diye konuştu.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER