Pazartesi, Mayıs 20, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetMAZDA 3’E DİZEL DOPİNGİ

MAZDA 3’E DİZEL DOPİNGİ

Mazda 3 hatchback ve sedan modelleri, Euro 6 uyumlu 105 PS SKYACTIV-D 1.5 turbodizel motorun eklenmesiyle büyüyor. Mazda3 SKYACTIV-D 1.5’in Türkiye lansmanı Yunanistan’ın Selanik şehrinde Türk gazetecilerin katılımı ile gerçekeşti.

Düşük Sıkıştırma Oranı

Mazda 3’ün sınıf içinde rekabetçi avantajını büyük oranda artıran yeni motorda, 14.8:1  gibi oldukça düşük sıkıştırma oranı ve değişken türbin geometrisine sahip turboşarj bulunuyor. 99 g/km’ye kadar düşük CO2 emisyonlarına sahip olan motorun ortalama yakıt ekonomisi rakamları ise 100 km’de 3.8 litre. Aynı zamanda yeni Doğal Ses Düzenleyici teknolojisini de içinde barındıran motorla gürültü ve titreşim büyük oranda azalıyor.

Basın toplantısında açıklama yapan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul “Mazda3’ün Dizel versiyonu herkesin heyecanla beklediği bir modelimiz. Haziran sonu itibari ile tüm Türkiye’deki Mazda showroomlarında yerini alacak. Lansmana özel olarak Mazda3 SKYACTIV-D 1.5 Motion AT ve Reflex MT donanımına sahip modelimizi 92.000TL, Reflex AT donanımlı modelimizi 96.000TL, Power AT donanımlı modelimizi 102.000TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunacağız” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER