Cumartesi, Şubat 4, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelBASIN LANSMANI: RENAULT MEGANE SEDAN

BASIN LANSMANI: RENAULT MEGANE SEDAN

Geçtiğimiz günlerde Paris Motor Show’da görücüye çıkan yeni Renault Megane Sedan modeli markanın Bodrum’da düzenlediği lansmanda basın mensuplarına tanıtıldı. Hazırlanan kısa parkurda gerçekleştirdiğimiz test sürüşü ile bu yepyeni Sedanı inceleme fırsatı bulduk. Dilerseniz incelememize dış tasarımından başlayalım.

Yeni nesil tasarım kodları

Öncelikle Renault Megane Sedan’ın ön yüzü markanın yeni çıkan diğer modelleri Talisman ve Megane Hatchback ile birebir aynı. Öndeki C şeklinde gündüz farlarında LED 3D-efektli ışık kılavuzları yer alıyor. Yan taraftan Yeni Megane Sedan’a baktığımızda boyut olarak bir önceki c segmenti model Fluence’a göre daha küçük gibi gözüksede aslında sadece yüksekliği azalmış.Arka tarafa geçtiğimizde bagaj kapağının uç kısmı sanki bir spoiler’ı andırırken stop grubu ise yeni nesil Renault modellerinde görmeye alıştığımız gibi ortaya kadar ince bir şekilde uzatılmış. Tıpkı ön tarafta farların altına uzatılan led gündüz farlarının şekli gibi bu stop yerleşimi de yeni nesil Renault modellerinin tasarım kodları diyebiliriz. Aslında genel olarak baktığınızda küçültülmüş bir Talisman’a benziyor Megane Sedan.

Etkileyici teknololjik özellikler

İç kısımda da dijital göstergeler, sınıfın en büyük multimedya ekranı, hoş ortam aydınlatmaları ve konsol üzerine sürücü için yerleştirilen head-up screen’le yeni Renault Megane Sedan teknolojiden fazlasıyla nasibini almış. Genel olarak şık ve sade bir tasarıma sahip olan iç mekanda sürüşümüz esnasında en çok dikkatimizi çeken detay head-up screen ve gösterge panelinde yer alan yeşil ve sarı arasında dönüşen nokta oldu. Öndeki araçla takip mesafesi konusunda sürücüsüne yardımcı olan bu özellikle bizce artık uzun yolculuklar daha güvenli olabilir. Yeni Megane Sedan’da şerit takip sistemi, adaptif cruise control ve Aktif acil fren destek sistemi gibi üst sınıf segmentlerde görmeye alıştığımız sistemlere yer verilmiş. Ayrıca daha önce Latitude modelinde tanıştığımız Multi-Sense teknolojisine yeni Megane Sense’te de yer verilmiş. Otomobilin kabini hem sürücü hem de yolcular için çok cömert ebatlar sunuyor.Sunulan bu geniş hacimle beraber yarıya kadar açılabilen cam tavan sayesinde otomobilin içerisinde son derece ferah bir ortam hakim. Son olarak Yeni Megane Sedan’ın en etkileyici özelliklerinden birinin ise kategorisinin en büyüğü olan 550dm3 hacme sahip bagajı olduğunu da notlarımıza ekleyelim.

2 benzinli 4 dizel motor seçeneği

2 benzinli, 4 dizel motor seçeneği ile satışa sunulan Renault Megane Sedan’In test sürüşümüz esnasında 130 beygir gücündeki EDC otomatik şanzımanlı dizel motorlu versiyonunu kullanma fırsatı bulduk. Markanın diğer modellerinden de iyi tanıdığımız bu motorun Megane Sedan’a kusursuz bir şekilde uygulandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yakıt tüketimi ve performans hakkındaki görüşlerimizi ise İstanbul’da gerçekleştireceğimiz daha uzun süreli test sürüşünün ardından sizlerle paylaşacağız.

Bu keyifli sürüş izlenimimizi sonlandırmadan önce yeni Megane Sedan’ın  12 Ekim’den itibaren 62.600TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını da belirtelim.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER