Salı, Aralık 6, 2022
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetBASIN LANSMANI: HONDA CIVIC SEDAN

BASIN LANSMANI: HONDA CIVIC SEDAN

Ünlü Japon otomobil üreticisi Honda,geçtiğimiz günlerde Antalya’da düzenlediği bir basın lansmanı ile merakla beklenen modeli Honda Civic Sedan’ı tanıttı. Bizde E-Automag ekibi olarak oradaydık ve bu yepyeni sedanı sizler için gözlemledik.

Keskin hatlar ve sportif çizgiler

İddialı ve yeni duruşu kadar gelişmiş aerodinamik yapısıyla da dikkat çeken Civic Sedan, Civic tasarımını tamamen yeni bir boyuta taşımış. Şık ve arkaya doğru eğimli bir şekilde inen bir siluete sahip olan yeni Civic Sedan, aynı zamanda güçlü ve sportif karaktere vurgu yapan yeni marka tasarım diline sadık bir görünüm sunmuş. Keskin hatlar, tam boy gövde altı kaplamaları ile dikkat çeken Honda Civic Sedan, önceki nesil ile kıyaslandığında 44 mm daha geniş, 18 mm daha alçak ve 103 mm uzun. Söz konusu boyutlar özgün tasarımın ve sportif stilin temelini oluştururken, aynı zamanda geniş iç mekanı beraberinde getiriyor.

Yeni daha büyük ve daha geniş jant ve lastikler gövdenin genişliğini daha da vurgularken, uzun dingil mesafesi ve kısa ön uzantısıyla kavisli kabin dinamik dış görünümü destekliyor.

Etkileyici iç mekan sessizliği

 Kompakt sınıfının en iyi otomobilini geliştirme hedefiyle yola çıkan Honda mühendisleri ses ve titreşim yalıtımına çok özen göstermişler. Motorun gürültü ve titreşim seviyesini en aza indirmek üzere silindir bloğu revize edilirken, ayrıca motor kulakları da optimize edilmiş.

Genişlik ve Ferahlık algısı 

Keskin hatlara ve dinamik bir tasarıma sahip olan yeni Civic Sedan’ın iç mekanı da son derece şık bir tasarıma sahip. Kaliteli malzemelerle hazırlanan kokpit ileri seviyede konfor ve ergonomi sunacak şekilde tasarlanmış. İç mekan tasarımında kullanılan yatay çizgiler ise genişlik ve ferahlık algısını arttırıyor. Vites kolunun arkasında kalan en alt bölüm kişisel elektronik cihazlar da göz önünde bulundurularak iki bölmeli saklama alanı olarak tasarlanırken kullanışlılığı desteklemiş. Orta konsolun en üstünde ise 7 inç büyüklüğündeki Honda Connect dokunmatik ekran kendine yer buluyor.

Bu ekran bilgi ve eğlence sistemi dışında iklimlendirme sistemini de dokunmatik olarak kumanda etme imkanı sunuyor. Ekran en üst iki donanım seviyesinde geri görüş kamerası olarak görev yapıyor.

Sürücünün görüş alanında bulunan TFT-LCD ekranı Sürücü Bilgi Arayüzü (DDI-Driver Information Interface) sürüş anında ihtiyacı olan bütün bilgileri sürücüye iletiyor. Bu ekran büyük bir dijital hız ve devir göstergesine ev sahipliği yapıyor.

2 yeni motor seçeneği daha gelecek

Yeni Honda Civic Sedan Türkiye’de şu an için 1.6 litre hacmindeki atmosferik benzinli moturu ile satışa sunuluyor. Önümüzdeki yıllarda ise 1.5 litre VTEC turbo beslemeli benzinli motor ve dizel motor seçeneği de satışa sunulacak. Sizlere bu yeni sedan ile ilgili bilgiler verdikten sonra İstanbul gerçekleştireceğimiz uzun test sürüşü ile yorumlarımızı da paylaşacağız.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER