Cuma, Aralık 1, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetYENİ AUDI A5 COUPE SATIŞA ÇIKTI

YENİ AUDI A5 COUPE SATIŞA ÇIKTI

Audi’nin ilk neslini 2007 yılında satışa sunduğu spor otomobili A5 Coupe, ikinci nesliyle de başarısını devam ettiriyor. A5 Coupe’nin yeni nesli, atletik, spor ve zarif tasarımı ile dikkat çekiyor. Dış görünümünün altında, tamamen yenilenmiş şasisi, güçlü motorlar, inovatif bilgi-eğlence özellikleri ve sürücü asistan sistemleri gibi göz dolduran özellikler de yer alıyor.

 Tamamen yenilenen şasisi Audi A5 Coupé’nin güçlü yanlarından birini oluştururken bu yeni şasi sürücüsüne optimum konforun yanı sıra yüksek derecede bir çeviklik veriyor. Otomobil böylece ister dar ve kıvrımlı dağ yollarında olsun, ister uzun otoyollarda olsun, hep aynı özgüvenle ilerliyor.

Azaltılmış Ağırlık

Audi A5 Coupé artık önceki neslinden önemli ölçüde daha verimli. Bunun en önemli sebebi ağırlığının azaltılmış olması ve geliştirilen aerodinamiği. Audi mühendisleri yüksüz araç ağırlığını 60 kilograma varan ölçülerde azaltmayı başarmışlar. Bu başarının sonucunda hava sürtünme katsayısı 0,25 olan A5 Coupé, aerodinamik açıdan sınıf lideri olmayı başarıyor.

 Yeni A5 Coupe’nin bagajının 465 litrelik hacmi de önceki nesline göre 10 litre daha fazla. Audi, bu şık iki kapılı coupé’yi aynı zamanda, bagaj kapağının bir ayak hareketiyle açılmasını sağlayan otomatik hareket kontrolü sistemiyle donatmış.

A5 Coupé, Audi sanal kokpitiyle, 12,3 inçlik TFT ekranıyla satışa sunuluyor. Orta konsol üzerindeki 8,3 inç monitöre sahip MMI navigasyon ile birlikte bu TFT ekranı, merkezi bilgi birimini oluşturuyor. MMI terminalinin odak noktasında yuvarlak, döner ve basmalı düğme bulunuyor. Bu sistemin bütün kontrol mantığı, bir akıllı telefona benziyor. Yeni ve daha doğal sesli kontrol sistemi örneğin “Mehmet’ i aramak istiyorum” gibi günlük dildeki cümleler kullanılarak yapılan girdileri de tanıyabiliyor.

 Yeni Audi A5 Coupe Türkiye’de benzinli 1.4 TFSI 150 beygir S-tronic, dizel 2.0 TDI 190 beygir S tronic ve quattro 4 tekerden çekiş sistemine sahip 2.0 TDI 190 beygir S tronic versiyonları ile, satışa sunuldu.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER