Çarşamba, Şubat 1, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetCITROËN, C-AIRCROSS CONCEPT VE SPACETOURER 4X4 Ë CONCEPT ’İ TANITTI

CITROËN, C-AIRCROSS CONCEPT VE SPACETOURER 4X4 Ë CONCEPT ’İ TANITTI

Citroën, 7 Mart tarihindeki basın günü ile kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı’nda C-Aircross Concept ve SpaceTourer 4×4 “Ë” Concept araçların dünya prömiyerlerini gerçekleştirirken, Dünya Ralli Şampiyonası’na geri döndüğü aracı C3 WRC, otonom sürüş özellikli ve Citroën Advanced Comfort programıyla geliştirilen Grand C4 Picasso prototipi, EAT6 otomatik şanzımanlı C4 Cactus ile E-Mehari modellerini sergiliyor.

2 Çarpıcı konsept

B sütunu olmayan C-Aircross Concept, geriye doğru açılan arka kapılarının ardında, havada asılıymış izlenimi veren ve akıllı eşya saklama alanları sunan çok konforlu koltuklara sahip. 4.15 metre uzunluğunda olan C-Aircross Concept, ilk defa tanıtılacak bir sistem olan “Share with U” uygulamasıyla otomobil içindeki tüm yolcuların dahili wifi fonksiyonu üzerinden diğer yolcularla dosya paylaşabilmesine imkan sağlıyor. Konseptte ayrıca; direksiyon simidinde yer alan sezgisel kontrol butonları, Grip Control, ConnectedCam ve “High-Tech Rear Vision” kamera sistemleri tanıtılıyor.

Geleneksel aynalar yerine yerleştirilmiş yan kameralar ve tavan spoiler’ına yerleşimli üçüncü bir kameradan oluşan “High-Tech Rear Vision” teknolojisi, görüntüleri iç mekandaki ekrana aktarıyor. Sürücünün temel sürüş bilgilerini rahatça görebileceği şekilde tasarlanmış olan “head-up vision” ise kokpitin ön cama yakın bir bölgesinde yer alıyor.

Citroën’in diğer dünya prömiyeri; yakın zamanda Türkiye yollarıyla buluşacak olan VIP Binek Van SpaceTourer ile SUV tarzlarını birleştiren 4×4 “Ë” Concept. Aktif yaşayan aileler ve maceraperestlere uygun olan araç, 4 çeker sistemleri üreticisi Dangel tarafından geliştirilen dört tekerlekten çekiş sistemine sahip.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER