Pazartesi, Mart 20, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetPEUGEOT 301 YENİLENDİ

PEUGEOT 301 YENİLENDİ

Peugeot’un B sınıfı sedan modeli 301 geçtiğimiz günlerde Yalova’da düzenlenen bir basın test sürüşü ile tanıtıldı. Bizde E-Automag ekibi olarak oradaydık ve bu şık sedanı sizler için mercek altına aldık.

Yeni Peugeot 301 artık güncel Peugeot modelleriyle aynı tasarım dilini bünyesinde barındırıyor. Dik konumlu radyatör ızgarası, gövde ile aynı düzeyde bulunan farlar ve büyük bir titizlikle uygulanan değişikliklerle yeni Peugeot 301 dinamik ve çekici bir görünüm sunarken markanın imzası niteliğinde olan LED gündüz farları bünyesinde barındırdığı teknolojiyi gözler önüne seriyor.

 Kokpitte 7 inç multimedya ekranı yer alıyor

Teknolojik gelişim iç mekanda da devam ediyor. 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran söz konusu teknolojik değişimin en önemli yansımalarından biri. Kapasitif teknolojisi sayesinde hassas ve hızlı çalışan ünite geri görüş kamerasının görüntüsü kadar 3D TomTom navigasyon sisteminin haritasını da gösteriyor. Android Auto®, Apple CarplayTM destekli Mirror Screen özelliği sayesinde akıllı telefon uygulamalarını da kullanabilme imkanı sunandokunmatik ekran bu sınıftaki nadir özelliklerden biri olarak öne çıkıyor.

 1 benzinli 1 dizel motor

Yeni Peugeot 301’in dinamik şasisi ileri teknolojinin nimetlerinden yararlanan modern motorlarla destekleniyor. Markanın dünya çapında 1 milyon adedin üzerinde modelinde kullanılan 3 silindirli PureTech motoru yeni Peugeot 301’de de kullanımılmaya devam ediyor. 92 HP gücündeki 1.6L HDi dizel motor ise sürüş konforuyla yakıt ekonomisini aynı potada eritiyor.

 İspanya’daki Vigo fabrikasında üretilen ve PSA Grubunun en gelişmiş üretim standartlarından yararlanan Yeni Peugeot 301, 58.900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER