Pazartesi, Ocak 30, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetKIA NIRO, TÜRK TÜKETİCİSİ İLE BULUŞUYOR

KIA NIRO, TÜRK TÜKETİCİSİ İLE BULUŞUYOR

5 yıl garanti onarım güvencesi, özel eko-araç platformu ve hibrit sistemiyle KIA’nın yeni SUV modeli Niro birçok ilke imza atıyor. ABD’yi uçtan uca en düşük yakıt tüketimiyle geçen hibrit otomobil unvanını resmi olarak alarak, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Niro, başarısı ile dikkat çekiyor.

Hibrit modelinin yüksek yakıt verimliliğini çekici bir tasarımla birleştiren KIA Niro, türünün ilk örneği olarak yollara çıkıyor. Paralel hibrit sistemi, 1,6 litre hacimli direkt enjeksiyonlu benzinli motor, lityum-iyon polimer batarya ve 32 kW elektrikli motordan oluşan ve gücünü altı kademeli çift debriyajlı şanzımanla ön tekerleklere aktaran Niro, sadece 88 gr/km CO2 emisyon salınımı yapıyor. 3,8 lt/100km yakıt tüketimi ile sınıfının tutumlu ve çevreci ürünü olarak öne çıkan KIA Niro ayrıca, 141PS motor gücü ile segmentinin yüksek performansını sunuyor.

Yeni KIA Niro bünyesinde birçok önemli donanımı da barındırıyor. Niro, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ısıtmalı koltukları ve geri görüş kamerası ile hayatı kolaylaştırırken, sunroof ve 18 inç alaşım jantları ile de dikkatleri çekiyor. Kullanıcılar, aynı zamanda kablosuz akıllı telefon şarjı ve 220 V’luk priz girişi ile tüm elektronik aletleri şarj edebiliyor.

Geleneksel elektronik ve sürekli değişen şanzımanla donatılmış rakip hibrit modellerle karşılaştırıldığında, Niro’nun altı kademeli çift kavramalı şanzımanı gaz emirlerine çok daha çabuk tepki veriyor ve böylece çok daha atak ve eğlenceli bir sürüş sunuyor. Küresel geliştirme programı çerçevesinde Avrupa, Kuzey Amerika ve Uzakdoğu’da yol testleri gerçekleştirilen yeni KIA Niro, söz konusu testlerde kaydedilen gelişmelerin de yansıması olarak sürüş deneyimi, direksiyon hâkimiyeti ve tam bağımsız yürüyen aksam sayesinde dengeli bir sürüş elde ediyor.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER