Cumartesi, Şubat 4, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetYENİ NISSAN LEAF, GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

YENİ NISSAN LEAF, GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Japon otomotiv devi Nissan, geniş kitlelere hitap eden elektrikli aracı ve şirketin Intelligent Mobility vizyonunun simgesi olan yeni Nissan LEAF modelini lanse etti.

Tamamen elektrikli ve gelişmiş teknolojilerle donatılan yeni Nissan LEAF, benzersiz bir fren ve sürüş deneyimi sunan e-pedal gibi son derece gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılan markanın Avrupa’daki ilk otomobili olmasıyla dikkat çekiyor.

Sadece gelişmiş sürüş destek sistemleriyle dikkat çekmekle kalmayan yeni Nissan LEAF aynı zamanda tek bir şarjla 378 km* olmak üzere çok daha uzun bir menzil vaat ediyor ve yeniden tasarlanan yeni nesli ile gerek dış, gerekse de iç tasarımda çok daha modern ve çekici bir görünüm sunuyor. Yeni Nissan LEAF Ocak 2018 itibariyle Avrupa’da satışa sunulmaya başlanacak.

“Yeni Nissan Leaf, Nissan’ın geleceğinin ana markası stratejisi olan Nissan Intelligent Mobility’yi kullanıyor,” diyen Nissan Başkan ve CEO’su Hiroto Saikawa sözlerini: “Geliştirilmiş otonom özelliklerle donatılan yeni Nissan LEAF, ProPILOT Park ve kullanım kolaylığı sağlayan e-Pedal gibi otonom sürüş teknolojileriyle bir yandan Nissan’ın elektrikli araç liderliğini güçlendiriyor, diğer yandan ise elektrikli araçların global olarak yaygınlaşmasını ve gelişmesini destekliyor. Yeni Nissan LEAF aynı zamanda gelecek Nissan modellerinde de karşımıza çıkacak olan üstün niteliklere sahip.” dedi.

Tokyo’da düzenlenen lansmanda açıklamada bulunan Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Intelligent Mobility vizyonumuzun önemli bir göstergesi olan Nissan Leaf, markamızın teknolojide ne kadar ilerlediğini gösteren en yeni ürünümüz. Dünyanın en çok tercih edilen elektrikli aracı olan Nissan Leaf, bir önceki nesle göre %40 daha fazla menzile sahip. ProPILOT gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle ön plana çıkan ve tek şarj ile 378 kilometre mesafe kat edebilen Leaf, sunduğu sürüş keyfi ile Nissan müşterilerine farklı bir deneyim yaşatacak.” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER