Perşembe, Kasım 30, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetFERRARI PORTOFİNO 2018’İN İLK ÇEYREĞİNDE TÜRKİYE’DE

FERRARI PORTOFİNO 2018’İN İLK ÇEYREĞİNDE TÜRKİYE’DE

Ferrari, İtalya’nın en güzel kentlerinden biri olan Portofino’nun adını verdiği yeni modelinin dünya tanıtımını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. 600 HP gücündeki motoruyla 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyede ulaşabilen Ferrari Portofino, en hızlı cabrio olma özelliğinin yanı sıra, katlanabilir ‘hardtop’ tavanı, geniş bagaj hacmi ve cömert yaşam alanı ile kısa süreli yolculuklar için sunduğu, iki adet arka koltuk kullanımıyla, çok yönlü bir yapı sunuyor.

Ferrari’nin yeni giriş seviyesi GT modeli olan Portofino’yu 2018 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunacaklarını belirten FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, ülkemizden şimdiden 4 sipariş olduğunu belirtti.

Kuruluşunun 70. yılını kutlayan Ferrari, Portofino adını verdiği yeni ‘hardtop’ tavanlı V8 GT modelinin dünya tanıtımını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Yerini aldığı California T modeline oranla tamamen yeni şasisinin etkisiyle çok daha hafif olma özelliğine sahip Ferrari Portofino, ileri teknoloji ürünü malzeme ve üretim tekniklerinin kullanımı sayesinde gerek şasi gerekse karoserinin torsiyon rijitliği arttırılmış olmasıyla da dikkat çekiyor. Ferrari Portofino’yu 2018 yılının ilk çeyreğinden itibaren ülkemizde satışa sunacaklarını ve ilk müşterilerine teslim etmeye başlayacaklarını belirten FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, yeni modelden şimdiden 4 sipariş aldıklarını ve bu sayının artmasını beklediklerini dile getirdi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER