Perşembe, Şubat 2, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetHONDA CIVIC TYPE R’A BİR ÖDÜL DAHA

HONDA CIVIC TYPE R’A BİR ÖDÜL DAHA

Satışa sunulmadan Nürburgring Nordschleife’de ve sonrasında İstanbul Park’ta öncüsünün pist rekorunu kırarak başarılar silsilesini başlatan ve satışa sunulduktan sonra birçok ödül alan Honda Civic Type R ödüller serisine bir yenisini daha ekledi. Honda Civic Type R, BBC Top Gear Dergisinin ‘Yılın Otomobili’ ödüllerinde üç ödül alarak hat trick yaptı. ‘Yılın Hot Hatch Otomobili’ seçilen Civic Type R aynı zamanda ‘Uluslararası Editörler Yılın Otomobili’ ve ödül toplamında da ‘Yılın Otomobili’ seçildi.
BBC Top Gear Dergisi her yıl ‘Yılın Otomobili’ ödüllerini gerçekleştiriyor. Dünyanın önde gelen otomobil dergilerinden biri olan BBC Top Gear Dergisi bu yılki ödülleri dünyanın farklı ülkelerinde yayınlanan 22 farklı edisyonun oylarıyla belirledi.
BBC TopGear Dergisi yapmış olduğu değerlendirmede: “Civic Type R sadece Yılın Hot Hatch Otomobili değil aynı zamanda Yılın Otomobili” dedi ve sözlerini “Son derece hızlı ve tasarımıyla da heyecan uyandıran bir otomobil. Ama aynı zamanda ulaşılabilir bir otomobil de. Tarzıyla, stiliyle ve sürüş keyfiyle çok özel bir otomobil.” şeklinde tamamladı.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER