Cumartesi, Şubat 4, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetYENİ VOLVO V60 CROSS COUNTRY ŞAŞIRTIYOR

YENİ VOLVO V60 CROSS COUNTRY ŞAŞIRTIYOR

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Yeni V60 Cross Country ile aile konseptli otomobilimizi doğal ortamından alıp alışılmış yolların dışına götürüyoruz. Cross Country sınıfını 20 yıldan daha uzun bir zaman önce icat ettik, şimdi bu otomobil ile uzun süredir devam eden, güvenli, yetenekli ve çok yönlü aile otomobilleri neslimizi güçlendiriyoruz” dedi.

Otomobilin off-road yeteneğini artıran, özel olarak geliştirilmiş bir Cross Country şasi ve süspansiyon sayesinde, V60 Cross Country’nin yerden yüksekliği standart V60’a göre 75 mm. daha yüksek. Yeni V60 Cross Country’de All-wheel-drive (dört tekerden çekiş özelliği) özelliğinin yanı sıra Hill Descent Control (Tepe İniş Kontrolü), Electronic Stability Control (Elektronik Sabitleme Kontrolü), Corner Traction Control (Viraj Çekiş Kontrolü) özellikleri ve özel bir Off-Road sürüş modu standart olarak yer alıyor.

Yeni V60 Cross Country, 60 serisi ve 90 serisindeki ekürilerinde olduğu gibi, Volvo Cars’ın ödüllü Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) platfomundan, güvenlik teknolojilerinden ve bilgi-eğlence sisteminden faydalanıyor.

Yeni V60 Cross Country, sahiplenme yerine aylık sabit bir bedel karşılığı üyelikle otomobili kullanma imkânı sağlayan, premium abonelik hizmeti “Care by Volvo” üzerinde de yer alıyor (Türkiye’de de sunulması için çalışmalar yapılıyor).

Volvo Cars Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green, “V60 Cross Country’nin her parçası, SPA platformumuz üzerinde üretilen diğer tüm 60 ve 90 serisi otomobiller kadar özeldir. Daha yüksek oturma pozisyonu, artırılmış yerden yüksekliği ve dinamik dört teker çekiş yeteneği sayesinde çok yönlü olması, onun hem şehirde hem şehir dışında evindeymiş gibi gitmesini sağlıyor” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER