Cuma, Aralık 1, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetPEUGEOT'TAN ÖTV-KDV İNDİRİMİ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME

PEUGEOT’TAN ÖTV-KDV İNDİRİMİ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME

ÖTV ve KDV indirimlerine Peugeot Türkiye’den yorum geldi. Peugeot Otomobil Türkiye A.Ş Genel Müdürü Sayın İbrahim Anaç:

“Otomotiv sektöründe son dönemde yaşanan daralmanın etkilerini hafifletebilmek adına ÖTV ve KDV oranlarında yapılan indirimin etkisi pozitif yönde olacaktır. Bilindiği üzere daha önce ÖTV matrahlarında yapılan değişiklik anahtar teslim fiyatlara %3 ile %6 arasında bir revizyon ile yansımıştı. Mevcut durumda ÖTV oranlarında yapılan 15 puanlık indirimin ve KDV oranında yapılan 17 puanlık indirimin etkisi çok daha fazla olacaktır. Bu indirim hem zamanlama ve hem de içerik açısından, otomotiv sektörü, tüketiciler ve hem de devletin vergi gelirleri açısından çok yerinde bir adım oldu. Son dönemde önemli bir daralma yaşanan otomotiv pazarının son iki ay beklentisinin %40 ile %50 arasında artış göstereceğini düşünüyoruz.
Peugeot olarak son dönemde önemli başarılara imza attık. Yeni ÖTV oranları otomobil ve hafif ticari Peugeot modellerinde önemli fırsatlar sunuyor olacak. 100bin TL matraha sahip bir otomobilin yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 18.400 TL, 80bin TL matraha sahip Peugeot Partner tipi hafif ticari aracın yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 9.440 TL, 70bin TL matraha sahip Peugeot Partner Panelvan tipi aracın yeni KDV oranları ile sağlayacağı avantaj 12.370 TL olacak. Peugeot olarak ÖTV ve KDV indirimlerine ek olarak çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Hemen hemen tüm modellerimizin fiyatları Ağustos ayı seviyelerine gelmiş durumda.
Tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli unsurlarından birisi de tüketici finansmanı olarak karşımıza çıkıyor. ÖTV indirimine ek olarak mevcut ortamda tüketici finansmanı ile ilgili yaşanabilecek zorlukların önüne geçebilmek ve satın alma sürecini kolaylaştırmak adına tüm Peugeot modellerimizde %0 faizli kredi seçeneğini de sunuyor olacağız.” dedi

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER