Çarşamba, Şubat 1, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetLEAF ELEKTRİĞİNİ BİNALARLA PAYLAŞACAK

LEAF ELEKTRİĞİNİ BİNALARLA PAYLAŞACAK

NISSAN, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili olan NISSAN LEAF başta olmak üzere elektrikli araç serisinin etrafında bir “ekosistem” oluşturmayı hedefleyen programlara ABD, Japonya ve Avrupa’da başladı. NISSAN Energy, tüm bu girişimleri NISSAN Akıllı Mobilite stratejisinin bir parçası olarak bir araya getiriyor.

NISSAN Energy adı verilen plan kapsamında, NISSAN elektrikli araç sahipleri, bataryalarını şarj etmek, evlerine ve işletmelerine enerji vermek veya enerjiyi tekrar elektrik şebekelerine beslemek üzere otomobillerini kolaylıkla enerji sistemlerine bağlayabilecek. NISSAN Energy, NISSAN Enerji Sağlama, NISSAN Enerji Paylaşımı ve NISSAN Enerji Depolama adı verilen bu üç önemli girişim aracılığıyla araçların enerji sistemlerine bağlanmasıyla ilgili yeni standartlar belirleyecek.

NISSAN Energy girişimleri, NISSAN’ın Kuzey Amerika’daki genel merkezi dahil olmak üzere çeşitli lokasyonlarda başladı. Bu kapsamda ABD’nin Tenessee eyaletinde bulunan Franklin şehrinde, NISSAN Kuzey Amerika, önemli maliyet tasarrufları öngörülerek, elektrik talebinin yoğun olduğu saatlerde genel merkez tesislerine enerji sağlama konusunda yardımcı olmak üzere LEAF araçlarının kullanımı ile ilgili pilot çalışma yapıyor. NISSAN ayrıca, Almanya’nın Hagen şehrinde teknoloji şirketi The Mobility House, enerji tedarikçisi ENERVIE ve iletim sistemi operatörü Amprion’un yer aldığı yenilikçi bir pilot projede LEAF araçları, Almanya elektrik şebekesi için bir rezerv olarak kullanılacak. Japonya’da ise NISSAN, elektrikli araçların enerji yönetimine yardımcı olması fırsatlarını teyit etmek ve desteklemek üzere araçtan şebekeye ve sanal enerji santrali sistemlerinin saha testlerini gerçekleştirerek elektrik ve telekom şirketleriyle ortak çalışmalar yürütüyor.

NISSAN Enerji Sağlama girişimi, müşterilerin evde, yolda ve gidecekleri yerde ihtiyaç duyduğu ağa bağlı şarj çözümlerini sağlıyor. Elektrikli araç sahipleri, elektrikli araçlarını en rahat zamanda şarj etmek istiyor ve şarj işlemlerinin büyük bir çoğunluğu evde yapılıyor. NISSAN’ın müşterilere yardım etme çabaları arasında, bulunduğu pazara bağlı olarak elektrik prizleri veya elektrik panoları gibi şarj ekipmanlarının NISSAN elektrikli araçlarına güvenli bir şekilde bağlanmasına yönelik çözümler de içeriyor.

Şarj noktalarını bulmak ve NISSAN Energy Supply’ın hayata geçirilmesini sağlayan ağa bağlanmak, revize edilmiş LEAF navigasyon sistemi ve kolaylıkla erişilebilen NISSANConnect uygulamasıyla mümkün kılınıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar, 22 binden fazla hızlı şarj noktası ile dünyanın en büyüklerinden bir tanesi olan ve hızla büyüyen CHAdeMO şarj ağına kolaylıkla erişebiliyor.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER