Cumartesi, Şubat 4, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetTOYOTA'NIN GÖZÜ İSVEÇ RALLİSİNDE

TOYOTA’NIN GÖZÜ İSVEÇ RALLİSİNDE

Toyota, 2019 sezonunun ikinci ayağı olan İsveç Rallisi’nde bu sezonki ilk galibiyetini almayı hedefliyor. Toyota GAZOO Racing takımının deneyimli pilotu Jari-Matti Latvala, İsveç’te kariyerinin 197 WRC rallisi startıyla, Dünya Ralli Şampiyonası tarihinin en deneyimli pilotu unvanını alacak.
Toyota GAZOO Racing takımı Jari-Matti Latvala’nın yanı sıra Ott Tanak ve Kris Meeke’den oluşan deneyimli pilot kadrosuyla, açılış yarışı Monte Carlo’nun ardından istikrarlı gidişatını, İsveç’te zaferle taçlandırmak istiyor.
Toyota Yaris WRC yarış aracı, dayanıklılığını ve hızını kar altında gerçekleşecek İsveç Rallisi’nde göstermeyi amaçlıyor. Lastiklere metal çivilerin takılarak, yol tutuşun artırılacağı ralli, sezonun en hızlı yarışlarından biri olacak. Pilotlar, yol kenarındaki kar yığınlarına yaslanarak daha hızlı viraj almaya çalışırken, bir kez daha heyecan verici görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayacaklar. Bu kar yığınları pilotlara yardımcı olsa da, biraz daha sıcak havalarda erimiş yığınlar bir anda aracın içeriye gömülüp kaza yapmasına sebep olabiliyor.
Norveç sınırında Torsby’de kurulan ralli merkezi, aksiyonun kalbi olacak. Perşembe günü özel etapla başlayacak olan ralli, Cumartesi günü klasik Hagfors ve Vargåsen civarındaki etaplarla gerçekleştirilecek. Pazar günü ise, Likenäs etaplarının ardından ralli Torsby servis alanında tamamlanacak.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER