Cumartesi, Şubat 4, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetHONDA ÜRETIM AĞINI YENIDEN YAPILANDIRIYOR

HONDA ÜRETIM AĞINI YENIDEN YAPILANDIRIYOR

Honda bugün küresel üretim ağını yeniden yapılandıracağını açıkladı.

HUM (Honda UK Manufacturing Ltd.), mevcut model üretim ömrünün sonu olan 2021’de İngiltere’deki Swindon araç üretim tesisini kapatma önerisini bugün çalışanlarına iletmiş. Tesis şu anda yılda 150.000 otomobil üretmekte ve yaklaşık 3.500 kişiyi istihdam ediyor. Karardan etkilenen çalışanlarla görüşmelere bugün başlanacak.

Söz konusu küresel yapılanma Honda’nın Türkiye’deki otomobil operasyonlarını da kapsayacak. Honda Türkiye A.Ş. şu anda yılda 38.000 adet otomobil üretiyor. Şirket, 2021 yılında mevcut Civic sedan modelinin üretimini durdurmayı bunun yanı sıra Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürmeyi planlamakta. Honda Türkiye A.Ş. bu dönemde Türkiye’deki paydaşlarıyla yapıcı diyaloğunu sürdürmeye devam edecek.

Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue; “Sektörümüzü etkileyen köklü değişikliklerin sonucunda, elektrifikasyon stratejimizi hızlandırmamız ve küresel operasyonlarımızı buna göre yapılandırmamız hayati önem taşıyor. Bunun sonucu olarak, üretim ağımızı geleceğe nasıl hazırlayacağımıza dair çalışanlarımızla masaya oturmak üzere zor bir karar aldık. Bu hiç de kolay olmadı. Bugünkü duyurunun çalışma arkadaşlarımızda yaratacağı tedirginlikten dolayı derin üzüntü duyuyoruz” dedi.

Honda’nın Avrupa merkezi İngiltere’de yer almaya devam edecek ve Avrupalı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanacak.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER