Perşembe, Haziran 13, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetŠKODA AKADEMİ ÜSTÜ AÇILAN SCALA'YI TASARLIYOR

ŠKODA AKADEMİ ÜSTÜ AÇILAN SCALA’YI TASARLIYOR

ŠKODA Akademi’nin 20 öğrencisi, bu yıl yine bir başka heyecan verici projeye imza atmak için hazırlanıyor. ŠKODA öğrenci otomobillerinin yedincisi için geri sayım başladı.
Henüz ismi belirlenmeyen yedinci öğrenci otomobili, ŠKODA’nın yeni hatchback modeli SCALA’nın üstü açılan Spider versiyonu olacak. Geleceğin otomotiv tasarımcıları ve mühendisleri, ilk fikirlerini kağıt üzerinde ŠKODA baş tasarımcısı Oliver Stefani ile paylaştı.
ŠKODA’nın öğrencilere gerçek bir otomobil tasarlama fırsatı verdiği akademide, üstü açılan SCALA modeli ilk kez Haziran ayı içerisinde sergilenecek.
90 yıldan daha uzun bir süredir eğitim veren ŠKODA meslek okulu, eğitim standartlarının üzerinde projelere imza atmaya devam ediyor. Birkaç ay sürecek bu proje boyunca öğrenciler, ŠKODA’nın merkezinde teknik geliştirme, tasarım ve üretim departmanlarındaki deneyimli çalışanlardan destek alacak.
İlk eskizlerde ve taslaklarda öğrenciler değerli ipuçları ve yardımlar alarak yönlendirildiler. Öğrenciler, SCALA’nın dinamik çizgilerini daha ön plana çıkarmak için üstü açılan versiyon üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya başladılar.
2014 yılından bu yana ŠKODA öğrenci otomobilleri birer gelenek haline geldi ve ortaya birbirinden ilginç konsept araçlar çıktı. SCALA Spider gibi her yeni konsept, ŠKODA’nın genç yeteneklerinin yaratıcılığını ve tutkusunu ortaya koyuyor.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER