Salı, Mayıs 21, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetNURBURGRING NORDSCHLEIFE'DE PORSCHE CAYENNE REKORU

NURBURGRING NORDSCHLEIFE’DE PORSCHE CAYENNE REKORU

Önümüzdeki günlerde Porsche Cayenne SUV model ailesine dahil olacak ve serinin yeni performans modeli olacak Performans Cayenne, potansiyelini Nürburgring’de sergiledi.
Test pilotu Lars Kern’in kullandığı ve henüz lansmanı gerçekleştirilmediği için kamufle edilmiş olarak piste çıkan Performans Cayenne, efsanevi Nürburgring Nordschleife’de 20.832 kilometrelik bir tam turu sadece 7:38.925 dakikada tamamladı. Nürburgring GmbH’nin resmi sıralamasına giren tur süresi, noter tarafından da onaylanarak ‘SUV, arazi aracı’ kategorisinde yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti.
Modelin gelişim sürecinde de yer alan Lars Kern, rekorla ilgili olarak şunları söyledi: “Cayenne’in içine oturduğunuzda, Nordschleife pistinin ilk birkaç metresinde, gerçekten geniş bir SUV içinde olduğunuzdan emin olmak için aracın arkasına dönüp bakma ihtiyacı hissediyorsunuz. Yüksek direksiyon hassasiyeti ve kararlı arka aks, Hatzenbach bölümünde bana fazlasıyla güven verdi. Hohe Acht ve Eiskurve arasındaki gibi hızlı virajlarda çok hızlı yön değiştirdi, yalpalama ve savrulma eğilimi göstermedi. Normalde Pflanzgarten I ve II tepelerinde tekerlekler yerden kesilir, ancak bu bölümler Cayenne’de yumuşak ve sessiz hissedildi. Çok fazla tekerlek hareketi olmasına rağmen gövdenin sağlam ve kontrollü olduğu görüldü. Güç aktarma organları gerçekten güçlü bir izlenim bırakıyor. Mükemmel vites değiştirmenin yanı sıra her durumda motora güç sağlıyor.”

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER