Çarşamba, Ekim 4, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetMERCEDES-BENZ’DEN, IAA 2023’TE ÇARPICI HAMLELER

MERCEDES-BENZ’DEN, IAA 2023’TE ÇARPICI HAMLELER

Mercedes-Benz, 1897’deki ilk IAA’dan (Uluslararası Otomobil Fuarı) bugüne kadar düzenli olarak katıldığı, sektörün en önemli fuarlarından birinde çığır açan teknolojik yeniliklerini anlatarak otomotiv sektörünün gelişimini şekillendirmeye devam ediyor.

Münih Residence’taki Apothekenhof’ta başlayan IAA Münih’te Mercedes-Benz alanını ziyaret edenler Mercedes-AMG, G-Serisi, Mercedes-Maybach ve Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar ve yeni model elektrikli araçlarını özel ‘Açık Alan’da deneyimlerken aynı zamanda elektrikli araçlardan oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesinin yanı sıra şarj ve dijital ekstralar hakkında bilgilendirici sergilere katıldı.

Yeni model ailesinin öncüsü olan Concept CLA Class’ın dünya prömiyeri, Mercedes-Benz Pre-Night etkinliğinde gerçekleştirildi. “Defining Class” sloganıyla lanse edilen otomobil ile Mercedes-Benz’in giriş seviyesinde dahi yapabilecekleri, tasarım ve dijital deneyime farklı bir boyut kazandırıyor. Elektrikli mobilite ve dijitalleşme çağında bu konsept otomobil, şirketin estetik ve olağanüstü tasarım, uzun menzilli verimlilik, öncü inovasyon, sürdürülebilir malzemeler ve tamamen yeni işletim sistemi MB.OS aracılığıyla segmenti yükseltme vizyonunu yansıtıyor.

Mercedes-Benz AG Yönetim Kurulu Başkanı Ola Källenius, Concept CLA Class ile giriş seviyesindeki araçları hem teknoloji hem sürdürülebilirlik hem de çekicilik konularında nasıl üst seviyeye çektiklerini paylaştı. Ola Källeniustanıtımını gerçekleştirdikleri Concept CLA Class ve yakında çıkacak olan dört MMA aracıyla, müşterilerinin bu segmentte Mercedes-Benz’den beklentilerini her açıdan yükselttiklerini söyleyerek “Concept CLA Class, tek bir şarjla 750 kilometreden (WLTP) fazla menzil sunuyor. MB.OS da sürüş yardımı ve navigasyondan şarj ve araç içi eğlenceye kadar geliştirilmiş bir müşteri deneyimi yaratacak. Ayrıca bize sürdürülebilirlik açısından nelerin yapılabileceğini de gösterecek. Mercedes-Benz Modüler Mimarisi (MMA) filosunun tamamında, değer zincirimizdeki CO₂ emisyonlarınıönceki mimariye kıyasla yüzde 40’tan fazla azaltacağız” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER