Perşembe, Kasım 30, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetBMW 5 SERİSİ YOLLARA ÇIKIYOR

BMW 5 SERİSİ YOLLARA ÇIKIYOR

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin elli yılı aşkın geçmişe sahip business sedan segmentinin öncüsü Yeni BMW 5 Serisi Sedan, sekizinci nesliyle tutkunlarının karşısına çıktı.

BMW’nin The Power Of Choice” yaklaşımıyla aynı gövdede farklı motor seçenekleri sunanYeni BMW 5 Serisi Sedan, içten yanmalı ve elektrikli motor versiyonlarıyla Türkiye’de yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yılın son çeyreğinde teslimatına başlanacak olan Yeni BMW 520d xDriveSedan 5.093.800 TL başlangıç fiyatıyla ön sipariş açılırken, tamamen elektrikli versiyonu Yeni BMW i5 ise ön sipariş süreci için gün sayıyor.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, yarım asrı geçen tarihinde sunduğu ilklerle business sedan segmentinin standartlarını belirleyen BMW 5 Serisi’nin sekizinci nesliyle de yine iddialı geldiğini belirtti. Türkiye’de ön sipariş sürecine mild hybrid dizel versiyonu ile başladıklarını belirten Tiftik, “BMW’nin aynı gövdede farklı motor tipleri sunan Power of Choice yaklaşımı Yeni BMW 5 Serisi ile devam ediyor. İlk etapta mild hybrid teknolojisine sahip Yeni BMW 520d xDrive’ıBorusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında görücüye çıkardık ve siparişleri toplamaya başladık. Yıl sonunda otomobilleri sahiplerine teslim edeceğiz. Tamamen elektrikli versiyon Yeni BMW i5 ise yılın son çeyreğinde siparişe açılacak. Yollara çıktığı 1972’den bu yana Premium segmentte büyük ilgi gören modelin bir kez daha otomobil tutkunlarının beğenisiyle business sedan sınıfında öncü olacağına inanıyorum.” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER