Perşembe, Kasım 30, 2023
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetJEEP AVENGER ARTIK TÜRKİYE YOLLARINDA

JEEP AVENGER ARTIK TÜRKİYE YOLLARINDA

80 yılı aşkın efsanevi miras üzerine inşa edilen özgün SUV markası Jeep, yenielektrifikasyon stratejisiyle sürdürülebilir geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Mevcut ürün gamının tamamı, elektrik enerjisiyle hareket edebilen hibrit modellerden oluşan Jeep şimdi de ilk tamamen elektrikli modeli Avenger’ı pazara sunuyor. Böylece marka elektrikli SUV pazarında global liderlik vizyonu ve ‘Sıfır Emisyon Özgürlüğüfelsefesiyle belirlediği 2030 hedeflerine doğru önemli bir adım atıyor.

Avenger markanın hitap ettiği segment sınırlarını genişletirken işlevsellikten ödün vermedenmodern, heyecan verici ve etkileyici özellikleriyle kompakt SUV segmentinde yeni bir sayfa açıyor.

Jeep Avenger, fonksiyonel tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve arazi sürüş kabiliyetiylekullanıcılarına mükemmel bir deneyim vaat ediyor. Hem şehir içi hem de uzun yol kullanımında ideal bir tercih olarak ön plana çıkarken, Jeep’in yenilikçi ruhunu ve çevreci yaklaşımını temsil ediyor.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Avenger’ın hızla büyüyen elektrikli otomobil pazarına iddialı bir giriş yaptığına değinen Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, “Avenger özgün tasarımı, performansı, sınıfının en üst seviyesinde güvenlik ve arazi sürüş kabiliyeti,  geniş iç hacmi ile fark yaratıyor. Avenger’in Avrupa’da yılın en iyi otomobili seçilmesi ve kazandığı pekçok ödül aracın başarısını teyit ediyor.” dedi.

Süslü ayrıca, Jeep DNA’sını tamamen elektrikli bir sürüş deneyimiyle birleştiren Avenger’ın, konfor, bilgi-eğlence sistemi ve yenilikçi teknolojileriyle aktif yaşamayı seven Jeep tutkunlarına ve çevreye duyarlı kullanıcılara hitap ettiğini vurguladı. Özgür Süslü, “Ekim ayında ön satışına başladığımız Avenger büyük bir ilgi gördü. Ön satışı başlattığımız ilk dakikalarda sunulan araçların tamamı satıldı. Yıl sonuna kadar Türkiye’ye getireceğimiz araçların büyük bir bölümü şimdiden müşteriler tarafından opsiyonlandı. Avenger’ın ülkemizin en büyük 4. segmenti olan kompakt SUV pazarına iddialı bir giriş yaptığını  söyleyebiliriz. Avenger, Türkiye’deki otomobil pazarında yüzde 10’luk vergi dilimine girmesi sayesinde, avantajlı bir fiyata sahip. Önümüzdeki dönemde de talebin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Önceki İçerikFIAT 500X YENİLENDİ
Sonraki İçerikYENİ OPEL COMBO TANITILDI
İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER