Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetALFA ROMEO 33 STRADALE“DESIGN TROPHY’ ÖDÜLÜ’NÜN” SAHİBİ OLDU

ALFA ROMEO 33 STRADALE“DESIGN TROPHY’ ÖDÜLÜ’NÜN” SAHİBİ OLDU

lfa Romeo’nun yeni süper spor otomobili 33 Stradale, Automobile Magazine tarafından kırk yılı aşkın süredir verilen “Design Trophy” Tasarım Ödülünün sahibi oldu. Bu ödül, hayal etme cesaretiyle tasarlanan özel yapım süper spor otomobilin güzelliğini tescil etti.

Automobile Magazinein ekibi Tasarım, Araç İnovasyonu, Sportif Görünüm, Tutku,ve Ticari Dinamizm gibi farklı kategorilerin her biri için üç aday belirledi. Okuyucular ise posta yoluyla veya derginin web sitesi üzerinden oy kullandılar. Tasarım kategorisinde Alfa Romeo 33 Stradale açık ara ilk sırada yer aldı. Bu ödülden tam 11 yıl önce; 2013 yılında Coup de Coeur Trophyyi (İlk Görüşte Aşk Ödülü) Alfa Romeo 4C kazanmıştı. Prestijli ödülün bu yılki sahibi olan 33 Stradalekendisiniİtalyan, Sportif ve Kırmızı olarak tanımlayan Alfa Romeo’nun yeni süper spor otomobil ile de duygulara hitap etmeye devam ettiğini yansıtıyor.

Tüm zamanların en güzel otomobillerinden biri olarak tanımlanan 1960ların ikonu ve motor sporlarında dünya çapında ün kazanmış Tipo 33’ten ilham alanAlfa Romeo 33 Stradale, otomobilin güzelliğini, yeni tasarım diliyle zenginleştirdi.Alfa Romeonun “Gerekli Güzellik” olarak tanımladığı tarzın yansıması olarak dış tasarımda aracın oranları ve hacimler yüzeylerdeki mükemmel dengeyi yansıtıyor. 33 Stradale’nin kabin içi ise sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak amacıyla tasarlanmış olması ve minimalist yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Süper spor aracın kokpiti, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirecek şekilde geliştirilmiş olmasının yanında; her ayrıntı, 1967 model 33 Stradalenin estetik ve teknik mirasını koruyor ve böylelikle kullanıcısına benzersiz bir ortam yaratıyor.

Alfa Romeo, 33 adet üretilen ve tamamı satılmış olan heyecan verici 33 Stradaleile sınırlı üretimin (Fuoriserie) özel dünyasına geri dönüyor. Ünlü selefi Tipo 33’ün üretilmesindeki aynı cesaret ve vizyonla yola çıkan Alfa Romeo, 33 Stradaleyi tasarlarken, güzellik ve teknolojinin mükemmel birleşimiyle gerçek bir sanat eseri yaratmak amacıyla yola çıktı. Seçkin hayran kitlesine en heyecan verici sürüş deneyimini ve bir ikonun ölümsüz cazibesini sunan Alfa Romeo, CarrozzeriaTouring Superleggeranın el işçiliğiyle hayata geçen 33 Stradale’yi, her ayrıntısınagösterilen yoğun ilgi ve yüksek kaliteyle üretiyor.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER