Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncelSKODA KODIAQ TANITILDI

SKODA KODIAQ TANITILDI

2016’da tanıtılan ve D SUV segmentinin lider modellerinden biri olan Kodiaq, ikinci nesliyle iddiasını daha da ileriye taşıyor. Yeni nesil Kodiaq, güçlü görünümü, yenilikçi özellikleri ve daha geniş yaşam alanıyla dikkat çekiyor. 2024’ün ikinci yarısı itibariyle Türkiye pazarında da satışa sunulması planlanan Kodiaq, markanın yeni “Modern Solid” tasarım dilinin ilk unsurlarını da içeriyor. Gelişmiş teknolojiler ve geniş motor seçenekleri sayesinde her müşteri kitlesine hitap edecek versiyonlar sunacak Kodiaq modelinde, yüksek verimliliğe sahip güç üniteleri yer alacak.

Škoda, markanın SUV atağını başlatan Kodiaq’ı 2016 yılında ilk kez sergilemişti ve o günden bu yana dünya çapında 60 ülkede 841 bin 900 adet Kodiaq satışı gerçekleştirdi. Kodiaq ürün gamı, 40’ın üzerinde uluslararası ödül kazanarak başarısını kanıtladı.

Türkiye’de de kısa zamanda büyük beğeni toplayan ve D SUV segmentinin en çok tercih edilen modellerden biri olan Kodiaq, 2017’den bu yana ülkemizde yaklaşık 15.000 adetlik satış elde etti.

Yüce Auto Škoda Genel Müdürü Zafer Başar, Kodiaq test sürüşü etkinliğinde yaptığı açıklamada “2017 yılında satışa sunmuş olduğumuz Škoda Kodiaq, ikinci nesliyle Ağustos ayından itibaren Türkiye’de yollara çıkacak. Satışa sunulduğu günden beri Türkiye binek otomobil pazarında yaklaşık 15.000 adede yakın Škoda Kodiaq’ı müşterilerimizle buluşturduk. İkinci jenerasyon Kodiaq ise barındırdığı yeni nesil dijital teknolojiler ve aynı zamanda verimliliği artırılan motor çeşitleri ve iyileştirilen aerodinamikliği sayesinde iddiasını yeni bir seviyeye taşıyor. Yeni Škoda Kodiaq’ın 2024 için satışta olacağı 5 aylık dönem göz önüne alındığında 2 bin adet üzeri satışı ön görüyoruz” diye konuştu.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER