Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetVOLKSWAGEN YENİ NESİL TIGUAN VE PASSAT’I TANITTI

VOLKSWAGEN YENİ NESİL TIGUAN VE PASSAT’I TANITTI

Volkswagen’in dünya genelinde en çok satan modelleri olan Tiguan ve Passat’ın yenilenen versiyonları Çeşme’de tanıtıldı. MQBevo platformu sayesinde Touareg teknolojilerini bir alt seviyeye taşıyan modeller, üst düzey sürüş keyfi ve premium bir deneyim sunuyor. Yeni Tiguan ve Yeni Passat, Volkswagen DNA’sını en ileri teknolojilerle birleştirerek segmentlerindeki konumlarını daha da yukarı taşıyor.

Her çeşit yol durumunda konforlu ve güvenli sürüş deneyimi sunan DCC Pro ve dünyanın en iyi aydınlatma sistemlerinden biri olan HD Matrix farlar gibi ileri teknolojiler sayesinde, Tiguan’ınsegmentindeki en lüks SUV modeli haline geldiğini söyleyen Gino Bottaro, “2007 senesinde ilk defa müşterilerle buluşan Tiguan, son 5 senede Volkswagen Grubu’nun en çok satan modeli haline geldi. Dünyada 7,6 milyon satış adedine ulaşan Tiguan, bu başarıyı Türkiye’de de devam ettirdi. Ve Türkiye’de 100.000 adede yakın müşteriyle buluştu.” diye konuştu.

Passat’ın dünya çapında 34 milyondan fazla satış adedine ulaşarak, global pazarda en çok satan üç Volkswagen modelinden biri olduğunu ifade eden Gino Bottaro, Yeni Passat’ın, Volkswagen Grubu’nun premium segmentteki gücünü başarılı bir şekilde Volkswagen markasına aktardığınısöyledi. Bottaro ayrıca; Yeni Passat ile son iki senede 4 kat büyüttüğümüz D/SW segmentini daha da büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER