Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetFERRARI EN BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

FERRARI EN BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

Ferrari, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. 2024 Red Dot Ödülleri’nde Şahlanan At’ın 2+ön-ortadan motorlu, üstü açılabilir soft top tavanlı modeli Roma Spider, en büyük ödülle taçlandırıldı. Roma Spider, Ürün Tasarımı kategorisinde En İyinin En İyisi Ödülün” kazananı oldu.

Bununla birlikte iki Ferrari modeli daha Red Dot Ödülü kazandı. Çift turbolu V8 motoru, üç elektrik motoruyla kombine ederek 1030 HP üreten plug-in hibrit bir güç ünitesiyle donatılan limitli sayıda üretilen SF90 XX Stradale, ödül kazanan modellerden biri olarak öne çıktı. Red Dot Ödülü’nün sahibi olan bir diğer Ferrari ise, yarış aracı 488 GT3 Evo 2020’nin şasisi üzerine yapılan tek seferlik özel üretim KC23 modeli oldu.

Endüstriyel tasarım dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan Red Dot Ödülü, sektördeki en iyi tasarımcıların yenilikçi yaklaşımını ve mükemmelliğini taçlandırmaya devam ediyor. 70. kez gerçekleştirilen ödüller, 24 Haziran 2024’te Almanya’nın Essen kentinde düzenlenecektörenle sahiplerine takdim edilecek.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER