Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetBMW 2 YENİ KONSEPT MODELİNİ SERGİLEDİ

BMW 2 YENİ KONSEPT MODELİNİ SERGİLEDİ

Özel klasik otomobillerin yanı sıra en çarpıcı yeni modellerin ve konsept araçların sergilendiği, otomobil koleksiyoncularının merakla beklediği etkinlik Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024, 24-26 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın kuzeyinde, Lombardiya bölgesindeki Como Gölü kıyısında bulunan Villa d’Este otelinde gerçekleşti.

BMW, estetik ve dinamizmi en üst seviyede sunan iki kişilik lüks konsept otomobili BMW Concept Skytop tasarımını Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024’te tanıttı. Akıcı ve zarif dış hatları ile son derece rafine bir görünüme sahip otomobilde özel malzemeler geleneksel usta işi bir işçilikle harmanlanmış. BMW Concept Skytop’un yolculuk etme isteği uyandıracak şekilde tasarlanan iç mekanı, kabinin kaslı yüzeyleri ve otomobilin yaşam alanını arkaya doğru yönlendiren çizgiler tamamlıyor. Kapı omuz çizgisine entegre edilen kanatçıklar geleneksel kapı kollarının yerini alırken hafif alaşımlı jantlar ise yan profildeki benzersiz görünümünü daha da güçlendiriyor.

BMW Concept Skytop, öne uzanan geniş kaputu ve ikonik BMW köpekbalığı burnu tasarımını aydınlatmalı böbrek ızgarası ile süslerken geriye doğru uzanan arka kısım göz kamaştırıyor. Efsanevi BMW Z8 Roadster modeline referansların özenle seçildiği modelde kaputtan itibaren iç mekana ve bagaj kapağındaki alüminyum kaplamaya kadar uzanan çizgi, otomobilin benzersiz silüetini belirginleştiriyor.

Otomobilin iki koltuğunun arkasındaki deri kaplamalı takla barı ve B sütunundaki yan kanatçıklar, tamamen açılabilir arka camla birleşiyor. Otomotiv endüstrisindeki en ince profile sahip kompleks yapıdaki LED teknolojili farları model için özel olarak geliştirilmiş. Otomobilin stopları ise yere paralel olarak tasarlanmış tek parça haliyle dikkat çekiyor.

BMW Z8 ile motor seçeneğinde de benzerlikleri bulunan BMW Skytop Concept, efsanevi roadster gibi markanın en güçlü V8 motoruyla birlikte geliyor.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER