Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetYENİ YARIS HYBRID CROSS TÜRKİYE'DE

YENİ YARIS HYBRID CROSS TÜRKİYE’DE

Toyota’nın 2021 yılında ilk kez tanıtılmasının ardından büyük bir beğeni toplayan ve sayısız ödülün sahibi olan Yaris Cross Hybrid, yenilenerek B-SUV segmentindeki iddiasını daha ileriye taşıyor. Dünya’da Yılın Şehir Otomobili unvanına sahip Yaris Cross Hybrid, yenilenen ürün gamıyla birlikte Haziran ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkmaya başlayacak.

Yeni Yaris Cross Hybrid’in ilk bakışta dikkat çeken tasarımı, zengin donanımseçenekleri, gelişmiş teknolojik özellikleri ve yeni renk seçenekleriyle buluşuyor. Çift gövde rengiyle de tercih edilebilen Yeni Yaris Cross Hybrid, daha geniş ve güçlü görünüme sahip ön-arka tampon tasarımıyla SUV tarzının altını çiziyor. Yeni 17 inç siyah alaşım jant seçeneği, yeni Granit Gri ve Neptün Mavi renk alternatifleri ile kabinde yer alan yeni koltuk tasarımı da, Yaris Cross Hybridin şıklığını daha ileri seviyeye taşıyor.

Toyota, tam hibrit araçlarda sektör liderliğini, tüm binek araç ürün gamında tam hibrit seçeneği sunarak daha da güçlendiriyor. Yeni Yaris Cross Hybrid modeli de dahil olmak üzere Toyota, Türkiye’de binek araçlarının tamamında hibrit versiyon sunarak müşterilerin çevreci araçlara kolayca ulaşabilmesine öncülük ediyor. Toyota, Yaris Hybrid, Yaris Cross, Corolla Sedan Hybrid, Corolla Hatchback Hybrid, Toyota C-HR Hybrid, Corolla Cross Hybrid ve RAV4 Hybrid modelleri olmak üzere geniş bir tam hibrit ürün gamı seçeneğine sahip.

Yeni Yaris Cross Hybrid hakkında değerlendirmeler yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Yaris Cross, birkaç yıl önce tanıtılmasına karşın Toyota markasının güçlü ürün gamının en önemli modellerinden birisi haline geldi. Giderek büyüyen B-SUV segmentinin en dikkat çekici modeli olarak Avrupa’da segmentinin en çok tercih edilen lider modeli olmayı başardı. Hibrit araçlar artık tüm kullanıcılar tarafından sevilen ve tercih edilen bir seçenek haline geldi. Yeni Yaris Cross da hibrit motorunun yanı sıra çok yönlülüğü ve kalitesiyle segmentine liderlik etmeye devam edecek. Tam hibrit motoruyla segmentinde farklı bir konumlandırmaya sahip. Yaris Cross müşterileri artık verimliliğe veya daha fazla performansa odaklanan iki tam hibrit motor arasında tercih yapabilecekler” dedi.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER