Perşembe, Haziran 13, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetPORSCHE 911 GTS NİSAN’DA TÜRKİYE’DE

PORSCHE 911 GTS NİSAN’DA TÜRKİYE’DE

Porsche’nin 911 serisi, Mart ayından itibaren Almanya’da satışına başlanacak olan GTS modelleriyle genişliyor. Türkiye’de de Nisan ayı itibarıyla satışa sunulması planlanan GTS modelleri, 5 versiyonla sunuluyor: hem Coupé hem de Cabriolet olarak alınabilecek arkadan itişli 911 Carrera GTS ve dört çeker 911 Carrera 4 GTS ile, dört çeker 911 Targa 4 GTS

Tüm versiyonları 7-ileri manuel şanzıman veya opsiyonel Porsche Doppelkupplung ile satışa sunulan modellerde yer alan 3,0 litrelik 6 silindirli düz motor, yeni geliştirilen turboşarj sayesinde, 911 Carrera S’den 30 hp ve önceki GTS modelinden de 20 hp daha fazla güç sağlıyor.

Yeni GTS’ler 2150 ila 5000 d/d arasında elde edilen 550 Nm’lik maksimum tork değeriyle, daha da iyi bir hızlanmaya ve esnekliğe sahip. Gövdeyi 10 milimetre kadar alçaltan Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi tüm GTS modellerinde standart özellik olarak yer alıyor.  Ailenin en hızlısı 911 Carrera 4 GTS Coupé, Standart olarak Porsche Doppelkupplung ve Sport Chrono Paketi’yle alınabilirken 3,6 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza ulaşıyor. Tüm GTS modelleri, 300 km/s’yi aşan maksimum hıza sahipken, manuel şanzımanlı arkadan itişli Coupé ise 312 km/s hızla ilk sırada yer alıyor.

Arttırılmış şasi uzunluğu

GTS modelleri, 911 model grubunda sadece teknolojisiyle değil, görsel tasarımıyla da öne çıkıyor. tüm araçlar, geniş bir şasiye sahip ve şasi uzunluğu arkadan itişli modellerde dahi 1852 mm’ye ulaşmış. Yeni Sport Design ön tampon, sportif karakteri vurguluyor. Ön taraf, aerodinamik olarak optimize edilmiş. Ön spoylerin alçak ve arka spoyler uzantısının yüksekliğinin artırılmış olması, ön ve arka akstaki kaldırma kuvvetlerini Carrera S modellerine kıyasla daha da azaltıyor. Füme stop lambaları, siyah hava girişleri ve standart olarak yer alan spor egzoz sisteminin ortaya yerleştirilmiş siyah çift egzoz borusu, aracın arka tasarımında GTS’in hemen dikkat çekmesini sağlıyor. Arka farlar arasındaki yeni siyah şerit, arkadan çekişli modelleri tanımlıyor. Işıklı şerit ise dört çeker modellere ait. Sport Design dış aynalar, parlak siyah 20 inç jantlar ve kapılardaki GTS logoları otomobilin profilini tamamlıyor. GTS’de ilk defa siyah olarak sunulan karakteristik Targa çubuğu ise 911 Targa’ya özellikle ayırt edici bir görünüş kazandırmış.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER