Pazartesi, Mayıs 20, 2024
spot_img
Ana SayfaAnasayfa ManşetMERCEDES EQV VE YENİ V-SERİSİ ŞİMDİ DAHA DA ŞIK

MERCEDES EQV VE YENİ V-SERİSİ ŞİMDİ DAHA DA ŞIK

Mercedes-Benz gelecekte van modellerinde farklı bir stratejik yaklaşım izleyecek. 2023’te ticari vanlar için premium bir strateji hedeflendiği paylaşıldı. Tüm Mercedes-Benz binek otomobillerinde olduğu gibi, gelecekte yeni geliştirilecek ve bireysel kullanım için konumlandırılacak tüm MPVlerde lüks stratejisi uygulanacak. Mercedes-Benz, bu stratejik değişikliği, 2026’dan itibaren çıkacak olan modüler ve ölçeklenebilir Van Elektrik Mimarisi’nin (kısaca VAN.EA) kullanıma sunulmasıyla tam olarak uygulamayı amaçlıyor. Yeni kişisel kullanıma yönelik orta boy MPVler EQV ve V-Serisi bu yolda önemli bir kilometre taşını oluşturuyor. Her iki model de yeni dış ve iç tasarımıyla daha da gelişmiş bir yapı ortaya koyuyor. Özellikle daha akıllı dijital ağ çözümleri ek konfor ve güvenlik sağlıyor.

Mercedes-Benz EQV ve V-Serisi MPV’ler Avrupa ve Asya pazarında oldukça beğeniliyor. Müşteri yelpazesi, ailelerden eğlence meraklılarına ve VIP kullanımdan iş insanlarına kadar uzanıyor. Modeller, geniş iç hacimleri, yüksek konforları ve kaliteli ve benzersiz tasarımlarıyla öne çıkıyor. Ayrıca çok sayıda donanım serisiyle farklı kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor. EQV modeli AVANTGARDE olarak sunulurken, V-Serisi ise baz versiyon dışında STYLE ve AVANTGARDE serileri ve ürün gamının tepe noktası olarak EXCLUSIVE versiyonlarıyla satılıyor. Ayrıca V-Serisi için AMG Line ve Gece Paketi dışında EQV için Dış ve İç Tasarım Paketleri gibi opsiyonel tasarım paketleri de mevcut.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, MPV’lerini daha çekici hale getirerek pazardaki konumunu daha da güçlendiriyor. Bu, segmentin zirvesinde daha kârlı bir büyümenin yolunu açıyor. Önümüzdeki birkaç yıllık süre boyunca yeni araçlar sadece üst seviye MPV deneyimine değil, aynı zamanda tamamen elektrikli bir geleceğe de köprü oluşturacak. 2026 yılından itibaren pazara sunulacak olan yenilikçi ‘tamamen elektrikli’ araç mimarisi VAN.EA bu geleceğin temel unsurunu oluşturuyor. Gelecekte tüm yeni geliştirilen MPVler bu platforma dayanacak. VAN.EA aynı zamanda Mercedes-Benz’in sürdürülebilir iş stratejisindeki en önemli dönüşüm hedeflerinden biri olan 2039’dan itibaren net karbon nötr yeni araç filosuna sahip olma yolunda da önemli bir kilometre taşını oluşturuyor.

Yeni EQV ve V-Serisi yeni görünümleriyle de farklılaşıyor. Daha da geliştirilen tasarım, her iki modele de kendi segmentlerinde daha farklı ve özgün bir görünüş sağlıyor. Yeni ön tasarım, farklıformlara sahip radyatör ızgarası ve güçlü tampon tasarımıyla dikkat çekici bir görünüm oluşturuyor. Donanım seviyesine bağlı olarak radyatör ızgarasını bir LED ışık bandı çevreliyor. Ürün gamının tepe noktasını oluşturan V-Serisi EXCLUSIVE ilk kez kaputunda prestijli, dik bir Mercedes yıldızı yaşıyor. Standart veya donanım seviyesine bağlı olarak opsiyonel olarak sunulan, zarif tasarımıyla adaptif MULTIBEAM LED farlar, tüm versiyonlara ek şıklık kazandırıyor. Arka cephe Mercedes-Benz yazılıyeni krom şerit ve yeni LED aydınlatma grubu benzersiz bir görünüm oluşturuyor. Dış hatlarıkarartılan arka aydınlatma grubu böylece daha net bir ışık imzası oluşturuyor. Şık ve çekici görünümü,aerodinamik açıdan optimize edilen 17, 18 ve 19 inçlik yeni alaşım jantlar dışında dört yeni gövde rengi tamamlıyor.

İLİŞKİLİ MAKALELER

POPÜLER HABERLER